Wizualizacja usterek

Karty Red Tag samokopiujące

Red EFU/Red Tag wersja samokopiująca

Prosty, niezawodny i oszczędzający czas sposób na wizualizację usterek. Operator wpisuje na karcie EFU wymagane informacje. Ponieważ jest to druk samokopiujący automatycznie wypełniane są dwa egzemplarze formularza. Całość należy zawiesić w miejscu wystąpienia uszkodzenia, po czym jedną kartkę oderwać i przekazać do służb utrzymania ruchu. Druga kartka zostaje na obiekcie ułatwiając lokalizację uszkodzenia oraz informując wszystkich o wystąpieniu usterki.

Karta jest wyposażona we wzmocnienie otworu zapobiegające przypadkowemu zerwaniu się kartki oraz cienki drut służący do zamocowania kartek na urządzeniu. Karty w kolorze czerwonym i białym (niebieskim) są nieodłącznym narzędziem stosowanym podczas wdrażania filarów Autonomous Maintenance i Planned Maintenance wg klasycznego, ośmiofilarowego modelu TPM i systemów prewencji na nim się opierających.

Indywidualny numer każdego kompletu kart umożliwia ich łatwą identyfikację i przydzielenie do konkretnego zlecenia pracy.

Można zamówić karty z kodem kreskowym. Dzięki temu możliwa jest automatyzacja obróbki dokumentów papierowych przy użycie skanera. Kod kreskowy można wykorzystać do wprowadzania lub wyszukiwania konkretnych numerów kart.

Karty Red Tag do ciężkich warunków)

Etykieta Red Tag do ciężkich warunków

Karty EFU przeznaczonych do ciężkich warunków pracy i zastosowań zewnętrznych. Wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego odpornego na wodę, rozdarcie oraz działanie słabych kwasów i zasad. Zachowują przy tym możliwość pisania po nich zwykłym długopisem. Ponieważ nie są wykonane w wersji samokopiującej konieczne jest wypełnianie dwóch kart (jednej do zawieszenia w miejscu awarii, drugiej – do przekazania dla służb UR) lub alternatywny sposób zarządzania przepływem informacji o usterce.