Tajmer inspekcji

tajmer inspekcji

Firma Brady ma w swojej ofercie innowacyjne narzędzie do wizualizacji przeglądów – elektroniczny tajmer inspekcji. Stanowią one alternatywę dla ręcznie wypełnianych etykiet wizualizacyjnych. Zastosowanie diod LED sygnalizujących status przeglądu daje możliwość zdalnej kontroli. Urządzenia są trwałe, co pozwala na ich długotrwałe użytkowanie.

Produkt jest oferowany w dwóch wersjach: do pracy w ciężkich warunkach oraz jako wskaźnik do kontroli rusztowań.

Tajmer inspekcji do ciężkich warunków.

Tajmer inspekcji
Tajmer inspekcji

Innowacyjny wskaźnik inspekcji Brady może pomóc regularnym prowadzeniu zaplanowanych prac konserwacyjno-remontowych poprzez wyraźne pokazanie bezpośrednio na maszynach, sprzęcie i narzędziach, za ile czasu należy przeprowadzić kolejną planowany przegląd. Diody LED z daleka przyciągają uwagę zarówno użytkowników, jak i specjalistów ds. konserwacji, oraz pomagają uniknąć użytkowania niesprawdzonego lub zużytego sprzętu.

Tajmer ma z góry predefiniowany interwał inspekcji. Urządzenie jest dostępne w wersjach z następującymi okresami pomiędzy przeglądami:

  • 7 dniowy okres między przeglądami,
  • 30 dniowy okres między przeglądami,
  • 365 dniowy okres między przeglądami.

Każda wersja tajmera posiada ciemnozielone, jasnozielone, żółte i czerwone diody LED. Kolejne ich zapalanie się w miarę upływu czasu wskazuje okres, jaki pozostał do następnego przeglądu.

Kompaktowa i trwała obudowa tajmera została wykonana w stopniu ochrony IP65.

Obudowa o stopniu ochrony IP65 oznacza, że jest ona odporna na pył (pyłoszczelna) oraz odporna na działanie strumienia wody z dowolnego kierunku

Tajmer może pracować wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Producent gwarantuje poprawną pracę w zakresie temperatur od -30 st. C do +50 st. C.

Źródłem zasilania urządzenia są 3 baterie AAA. Tajmer posiada sygnalizator statusu baterii, co pozwala na ich wymianę zanim zasilanie całkowicie zaniknie. Podczas wymiany baterii urządzenie zapamiętuje przez pewien czas status przeglądu. Dzięki temu nie jest konieczne ponowne definiowanie interwału przeglądu po wymianie baterii. Przewidywany czas pracy na 1 komplecie baterii wynosi 1 rok.

Tajmer inspekcji. Sposoby mocowania
Tajmer inspekcji. Sposoby mocowania

Specjalnie zaprojektowany korpus umożliwia różne sposoby mocowania do obiektu: na śruby/wkręty (3,5mm), za pomocą opasek samozaciskowych (do szerokości 7,6mm), kłódek czy na dwustronną taśmę samoprzylepną i innych, w zależności od potrzeb i możliwości użytkownika. Umożliwia to aplikację urządzenia praktycznie w każdym miejscu.

Do inspekcji rusztowań

Tajmer do rusztowań
Tajmer do rusztowań

Timer inspekcji rusztowań współpracuje z korpusami Brady Scafftag MK1 i Towertag MK1.

Tajmer do rusztowań. Mocowanie w korpusie.
Tajmer do rusztowań. Mocowanie w korpusie.

Wskaźnik inspekcji rusztowania w jasny i czytelny sposób pokazuje za ile dni należy przeprowadzić kolejny planowany przegląd rusztowania. Każda wersja jest wyposażona w ciemnozielone, jasnozielone, żółte i migające czerwone diody LED. W miarę upływu czasu wskazują one różne stany urządzenia (od Niedawno skontrolowane do Niepewne).

Wskaźnik inspekcji rusztowania można łatwo zamocować w korpusach Scafftag MK1 firmy Brady. Po upływie 7-dniowego czasu do inspekcji i zapalenia się czerwonej diody wskaźnik można zresetować. W ten sposób czas do następnej inspekcji odliczany jest na nowo. Przewidywany czas pracy na 1 komplecie baterii wynosi 1 rok. Wskaźnik stanu baterii stale pokazuje poziom naładowania.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań kolorowe diody LED w tajmerze inspekcji rusztowania są widoczne z daleka i aktywnie przyciągają uwagę użytkowników oraz przechodniów. Zastosowanie na rusztowaniu wskaźnika inspekcji ogranicza ryzyko przekroczenia terminów konserwacji określonych w przepisach i rozporządzeniach, co w optymalny sposób wspiera działania konserwacyjne, które ratują życie.