LOTO

Karta “Nie używać!” Jednym z elementów prawidłowo założonej blokady LOTO jest oznaczenia niesprawnego sprzętu. Powinno ono zawierać wyraźnie ostrzeżenie przed załączeniem niesprawnego urządzenia oraz powód zablokowania. Doskonale nadaje się do tego nasza karta “Nie używać!”. Jest ona wykonana ze specjalnego tworzywa sztucznego, które nie degraduje się pod wpływem wilgoci, jest odporne na rozdarcie oraz działanie słabych kwasów i zasad. Można po niej pisać zwykłym długopisem. Oprócz standardowych kart oferujemy również ich personalizację.


Etykieta magnetyczna do oznaczania maszyn podczas prac konserwacyjno-remontowych. Łatwa aplikacja na powierzchniach ferromagnetycznych. Po użyciu etykietę można “przykleić” do stalowego wózka narzędziowego. Istnieje wersja wyrobu ze sznurkiem do zawieszenia, co jeszcze zwiększa jego uniwersalność. Możliwa personalizacja przez dodanie logotypu firmy.


Osprzęt blokujący LOTO – standardowy i wersjach personalizowanych, który w bezpieczny sposób uniemożliwi osobom niepowołanym zasilenie maszyny. Osprzęt może być używany w ramach programu Lockout Tagout lub dla potrzeb zablokowania dostępu niepowołanym pracownikom do pewnych funkcji, np. regulatorów parametrów procesu. Dzięki współpracy z firmą Brady możemy spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępna jest również opcja ekonomiczna oraz system rabatów. Zapewniamy fachowe doradztwo nie tylko w zakresie doboru osprzętu, ale również w kwestii tworzenia procedur i instrukcji LOTO dostosowanych do Waszej fabryki.


Osobisty identyfikator LOTO jest niezbędnym elementem prawidłowo wykonanej blokady sprzętu. Każdy pracownik upoważniony (authorized employee) powinien posiadać swój osobisty identyfikator LOTO i nie udostępniać go innym osobom. Zgodnie z wymaganiami OSHA każda blokada umieszczona na wyposażeniu powinna umożliwiać identyfikację pracownika upoważnionego, który tego dokonał. Identyfikator powinien więc zawierać w czytelnej formie dane imienne osoby, która założyła blokadę oraz dane kontaktowe, umożliwiające bezpośredni kontakt.
Identyfikatory muszą być odporne na warunki, w jakich są używane oraz uniemożliwiać ich przypadkowe usunięcie lub samoistną degradację. Dlatego nasze osobiste identyfikatory LOTO wykonujemy z trwałego materiału, z którego są wykonywane karty kredytowe. W standardzie oferujemy personalizację – na identyfikatorze można umieścić logotyp firmy, zdjęcie pracownika, zaproponować własny układ i treść  – wszystko bez dodatkowych opłat. Dzięki naszej procedurze akceptacji przed rozpoczęciem produkcji nasi klienci zawsze otrzymują to, co zamówili.