Etykieta magnetyczna AWARIA

Niesprawną maszynę warto oznaczyć, aby zapobiec nieoczekiwanemu załączeniu lub uruchomieniu. Jest to ważne zwłaszcza przypadku większych obiektów, gdzie pracownik pracujący z tyłu nie jest widoczny dla operatora. Tabliczka „Uwaga Awaria!” lub „Nie załączać! Pracują ludzie.” to podstawowy i najprostszy środek zabezpieczający, jakiego można użyć. Oznakowanie niesprawnej maszyny jest wymagane przez programy Lockout Tagout (LOTO).

Nasza propozycja to etykieta magnetyczna. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest łatwa i szybka aplikacja. Jeśli maszyna ma powierzchnie ferromagnetyczne , np. stalowe lub żeliwne, nie musi posiadać żadnych punktów mocowania ani uchwytów. Tabliczkę po prostu przykleja się na obiekcie i gotowe!

Pomyśleliśmy też o maszynach zbudowanych z materiałów nieferromagnetycznych, na których nie można „przykleić” magnesu. W takich przypadkach nasza etykieta „działa” jak tradycyjna tabliczka – należy powiesić ją na obiekcie za pomocą sznurka, w który jest ona wyposażona, postawić lub zamocować w dowolny inny sposób. Wzmocnione stalowymi oczkami otwory mocowania sznurka gwarantują odpowiednią trwałość przy profesjonalnym, częstym użytkowaniu. Dodatkowo sznurek zawiera elementy odblaskowe.

Nasza etykieta magnetyczna AWARIA jest dostępna w wersji standardowej oraz w wersji personalizowanej, na której można umieścić logotyp firmy oraz podać dane kontaktowe pracowników, do których należą tabliczki.