Etykieta magnetyczna AWARIA

Niesprawną maszynę warto oznaczyć, aby zapobiec nieoczekiwanemu załączeniu lub uruchomieniu. Jest to ważne zwłaszcza przypadku większych obiektów, gdzie pracownik pracujący z tyłu nie jest widoczny dla operatora. Tabliczka „Uwaga Awaria!” lub „Nie załączać! Pracują ludzie.” to podstawowy i najprostszy środek zabezpieczający, jakiego można użyć. Oznakowanie niesprawnej maszyny jest wymagane przez programy Lockout Tagout (LOTO). Nasza etykieta magnetyczna to opracowana na podstawie praktycznych doświadczeń produkcyjnych, odpowiedź na powyższe potrzeby.

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest łatwa i szybka aplikacja. Jeśli maszyna ma powierzchnie ferromagnetyczne , np. stalowe lub żeliwne, nie musi posiadać żadnych punktów mocowania ani uchwytów. Tabliczkę po prostu przykleja się na obiekcie i gotowe!

Pomyśleliśmy też o maszynach zbudowanych z materiałów nieferromagnetycznych, na których nie można „przykleić” magnesu. W takich przypadkach nasza etykieta „działa” jak tradycyjna tabliczka – należy powiesić ją na obiekcie za pomocą sznurka, w który jest ona wyposażona, postawić lub zamocować w dowolny inny sposób. Wzmocnione stalowymi oczkami otwory mocowania sznurka gwarantują odpowiednią trwałość przy profesjonalnym, częstym użytkowaniu. Dodatkowo sznurek zawiera elementy odblaskowe.

Nasza etykieta magnetyczna AWARIA jest dostępna w wersji standardowej oraz w wersji personalizowanej, na której można umieścić logotyp firmy oraz podać dane kontaktowe pracowników, do których należą tabliczki.