Cienie narzędzi – łatwe oszczędności w czasie pandemii

Pandemia stała się katalizatorem zmian. kłopoty z dostępnością pracowników sprawiły, że trzeba rozsądnie gospodarować tym co aktualnie mamy „na ręku”. Coraz odważniej w ostatnim czasie sięga się wiec po robotyzację. Proste, powtarzalne, standardowe czynności powierza się robotom, w tym robotom współpracującym (kobotom). Drugi kierunek to optymalizacja pracy, którą muszą wykonywać ludzie. Jednym z narzędzi, które można szybko wdrożyć i czerpać z tego realne korzyści są tablice cieni. Wbrew pozorom nie wymaga to wielkich nakładów.

Rozwiązania „na już”

W sytuacjach krytycznych koncentrujemy się na skuteczności. Preferowane są rozwiązania proste, ale przynoszące efekty. Najlepiej od razu.

Można oczywiście zlecić piękna tablicę z wydrukowanymi cieniami narzędzi, logotypem firmy i innymi efektami specjalnymi. Można spędzić kilka dni na analizie ułożenia narzędzi i doborze kolorów cieni. Tylko czy w obecnej sytuacji jest to rozsądne?

Z reguły, nawet podczas warsztatów KAIZEN, znajdzie się jakaś płyta, na której można przy użyciu prostych haków zawiesić narzędzia. Cienie zawsze można narysować permanentnym flamastrem. Takie rozwiązanie nie wygląda to jednak profesjonalnie i w przypadku zmiany konfiguracji narzędzi jest problem. Zamalować tablice i wykonać rysunki od nowa?

Rozwiązujemy ten dylemat. Na podstawie przesłanych zdjęć wykonujemy obrysy cieni w postaci cyfrowej. W następnym kroku wykonujemy cienie narzędzi.

cienie narzędzi samoprzylepne
cienie narzędzi samoprzylepne

Możesz zamówić cienie w wersji samoprzylepnej lub magnetycznej. Cienie samoprzylepne są dedykowane do tablic niemagnetycznych. Cienie magnetyczne – do tablic z materiałów ferromagnetycznych, np. stalowych tablic perforowanych, jakie ma w ofercie większość dostawców narzędzi.

Zamawiając same cienie nie tracisz czasu na wymyślanie koncepcji rozłożenia narzędzi. Zrobisz to jak otrzymasz cienie.

Elastyczność

Jeśli zmienisz koncepcję? Nic wielkiego. Zrywasz stare cienie i naklejasz nowe. W przypadku cieni magnetycznych jest to jeszcze łatwiejsze. Po prostu przeklejasz cienie na nowe miejsca.

cienie narzędzi magnetyczne
cienie narzędzi magnetyczne

Jeśli dokupiłeś nowe narzędzie nie musisz zamawiać całej nowej tablicy cieni. Wystarczy, że zamówisz cień nowego narzędzia i dopasujesz układ tablicy.

Aplikacja cieni

W większości przypadków aplikacja cienie nie polega na jego naklejeniu w określonym miejscu.

W przypadku bardziej skomplikowanych kształtów lub długich cieni, np. szczotka na kiju, polecamy zastosowanie dodatkowej folii transferowej. Naklejony na niej cień można z łatwością pozycjonować przed naklejeniem. Folia pomaga również utrzymać kształt cienia podczas aplikacji i zapobiega zagięciom i krzywemu naklejeniu cienia. Jeśli widzimy konieczność zastosowania folii transferowej informujemy o tym naszych klientów i dostarczamy również folię.

cienie narzędzi samoprzylepne
cienie narzędzi samoprzylepne

Przed naklejeniem cieni samoprzylepnych należy zawsze oczyścić powierzchnię, gdzie będą one naklejane z zanieczyszczeń stałych oraz odtłuścić.

Trwałość

Nasze cienie wykonujemy z foli PVC o wysokiej trwałości. Materiał jest barwiony w całej objętości nie ma wiec ryzyka starcia koloru nawet podczas intensywnego użytkowania.

Materiały, z których wykonujemy cienie narzędzi są odporny na wodę. Cienie mogą być użytkowane w temperaturach od  -40 st. C do + 80 st. C. Nie straszne im są warunki zewnętrzne.

Nasze cienie to rozwiązanie na lata.

Koszty

Za projekt narzędzia płacisz tylko raz.

Wykonanie cieni wg wykonanego lub przesłanego projektu obejmuje tylko koszt jego wytworzenia.

Otrzymujesz tak samo precyzyjnie wykonane cienie za każdym razem.